Biskup Przybylski na spotkaniu z przedszkolakami

W poniedziałek 27 listopada w Kościele p. w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy Alei Jana Pawła II 82. w Częstochowie biskup Andrzej Przybylski spotkał się z przedszkolakami uczęszczającymi na co dzień do Przedszkola Sióstr Nazaretanek. W trakcie spotkania dzieci zaprezentowały życiorys patronki swojego przedszkola. – Cieszę się, że od Was tak wiele mogłem się dowiedzieć o bł. Franciszce Siedliskiej – mówił do licznie przybyłych dzieci  bp Przybylski. Po spotkaniu biskup odprawił w intencji przedszkolaków i ich rodzin Mszę św.
Franciszka Siedliska urodziła się w Roszkowej Woli koło Rawy Mazowieckiej 12 listopada 1842 roku. Zmarła natomiast w Rzymie 21 listopada 1902 roku.
Ideałem duchowym i charyzmatem Franciszki Siedliskiej, który pozostawiła siostrom była praca nad własnym uświęceniem i zadośćuczynienie za zniewagi wyrządzane Bogu i Kościołowi. Jan Paweł II zaliczył Franciszkę Siedliską w poczet Błogosławionych 23 kwietnia 1989 roku.
Patronką częstochowskiego przedszkola prowadzonego przez siostry Nazaretanki bł. Franciszka Siedliska jest od roku 2012.

PN