Biuro Rzeczy Znalezionych – tam znajdziesz to, co zgubiłeś

Fot. Radio Fiat

Telefony, portfele, biżuteria, a nawet… gry komputerowe. Wszystko, co straciło swojego właściciela, ponownie może go cieszyć. Każdy, kto zgubił jakiś przedmiot może go poszukać w Biurze Rzeczy Znalezionych przy ul. Krakowskiej.

W zeszłym roku do biura trafiły 82 depozyty. Część z nich udało się zwrócić właścicielom. Jak mówi Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie, biuro przyjmuje jedynie przedmioty znalezione na terenie Częstochowy.

– Biuro Rzeczy Znalezionych może odmówić przyjęcia przedmiotu, którego szacunkowa wartość nie przekracza stu złotych. Znalezione dokumenty w postaci dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych czy paszportów są niezwłocznie zwracane do instytucji, które je wydały. Rzeczy znalezione w budynkach publicznych czy też środkach transportu miejskiego, znalazca powinien oddać np. zarządcy budynku. Wszelkie informacje na temat biura rzeczy znalezionych, a także depozytów dostępne są na stronie BIP Straży Miejskiej w Częstochowie.

Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się w siedzibie częstochowskiej Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną przez COVID-19 obecnie nie ma możliwości zgłaszania się do placówki celem pozostawiania znalezionych przedmiotów.

ABK