Blisko 70 tysięcy ofiar koronawirusa na całym świecie

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do 70 tysięcy. Na całym świecie zakażonych jest milion 274 tysięcy osób, a wyleczyć udało się 264 tysiące osób. Takie dane podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii.

Najszybciej liczba ofiar rośnie obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie tylko w ciągu ostatniej doby zmarło ponad tysiąc osób. W sumie w kraju tym zmarło ponad 9600 osób czyli trzy razy więcej niż w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa. Łącznie jest teraz sześć państw, które przewyższyły Chiny, gdy chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych.

Niemal 16 tysięcy osób zmarło we Włoszech, a 12,5 tysiąca w Hiszpanii. We Francji liczba ofiar wzrosła do 8 tysięcy, a w Wielkiej Brytanii zbliża się do 5 tysięcy. Brytyjska królowa Elżbieta II w wieczornym orędziu dziękowała lekarzom za ich wysiłki i apelowała do rodaków o dyscyplinę. Do szpitala na testy trafił z kolei premier Boris Johnson, który 10 dni wcześniej informował, że jest zakażony koronawirusem.

Poprawia się sytuacja w Korei Południowej, gdzie po raz pierwszy od początku epidemii odnotowano mniej niż 50 nowych zakażeń. Z kolei Japonia zamierza od jutra wprowadzić stan wyjątkowy z powodu wzrostu liczby zachorowań.

Źródło: IAR