Bp Andrzej Przybylski w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

31 stycznia bp Andrzej Przybylski odwiedził ostatnie już częstochowskie liceum w ramach spotkań z młodzieżą „Panama z klasą”. Spotkania trwają od 21 stycznia.

„Panamę z klasą” poprzedziła Msza św. odprawiona przez bp Przybylskiego, podczas której poruszał tematy związane z powołaniem i życiowymi wyborami. W rozmowie bp Andrzej Przybylski wspominał swoje dotychczasowe odwiedziny w szkołach:

Jest bardzo duża różnorodność grup. Były takie wspólnoty szkolne i klasy, gdzie nie mogliśmy się rozstać przez dwie godziny, było bardzo dużo trudnych, bolesnych, ale też ciekawych i pięknych pytań. Czasem zdarzały się również klasy milczące i spokojne, gdzie te pytania trzeba było z nich wydobywać. Więc ta dynamika pytań i odpowiedzi bywała naprawdę różna.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym „Panama z klasą” zbiegła się z cyklicznym Dniem Powołaniowym. Z tej okazji szkołę odwiedziły siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza z Mikołowa.

Przede wszystkim młodzieży najpierw ukazujemy miłość Pana Boga, to że Bóg nas stworzył z miłości i każdego z nas kocha bezwarunkowo. Dla każdego z nas ma przygotowany plan, a jest nim nasze powołanie, które odkrywamy na różnych etapach swojego życia – mówi siostra Amelia.

W ramach spotkań „Panama z klasą” bp Andrzej Przybylski odwiedzi jutro ostatnie Liceum Ogólnokształcące im. H. Sucharskiego w Myszkowie.

KF