Caritas apeluje o pomoc

Nawałnice, jakie przeszły ostatnio nad naszym krajem, wyrządziły olbrzymie szkody. Wielu ludzi utraciło swoje domy, majątek, dorobek życia. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom i odpowiadając na apel Kościoła, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zwróciła się do proboszczów naszych parafii o przeprowadzenie zbiórki na rzecz poszkodowanych. O szczegółach akcji opowiada Paulina Grad z częstochowskiej Caritas:
– W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski i decyzją abpa Wacława Depo Caritas Archidiecezji Częstochowskiej włącza się w akcję poszkodowanym w wyniku nawałnic, jakie przeszły nad Polską z 11 na 12 sierpnia. W tym celu poprosiliśmy księży proboszczów z parafii Archidiecezji Częstochowskiej aby przeprowadzili zbiórkę środków finansowych na tacę bądź do puszek. Zbiórka będzie przeprowadzona 27 sierpnia lub 3 września.
Caritas Polska wystosował również apel o przekazywanie na rzecz poszkodowanych odzieży, kocy, sprzętów gospodarstwa domowego czy też materiałów budowlanych, które pomogą w odbudowie zniszczonych gospodarstw i domów.

ZD