Centra przesiadkowe w Częstochowie

fot. Radio Fiat

W Częstochowie trwają prace nad trzema węzłami przesiadkowymi. Na Rakowie, Stradomiu i w centrum miasta, przy ulicy Piłsudskiego. W założeniu centra przesiadkowe mają ułatwić podróż zarówno częstochowianom oraz wszystkim innym dojeżdżającym do pracy, szkoły lub po prostu odwiedzającym miasto.

Główne prace przy budowie węzłów przesiadkowych miały zostać sfinalizowane do końca sierpnia 2020 roku. Jednak z powodu epidemii koronawirusa wystąpiły trudności i część prac dopiero teraz jest na wykończeniu. Na Rakowie centrum przesiadkowe jest już gotowe i zostało oddane do użytku:

Na Stradomiu i przy ulicy Piłsudskiego finalizowane są prace. W przeciągu kilku tygodni wykonawca powinien zgłosić gotowość do rozpoczęcia odbiorów – mówił rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie, Maciej Hasik.

Całość inwestycji, czyli centra wraz z częścią drogową, to koszt 68 mln 865 tys. zł. Pomimo tego, że teoretycznie węzły przesiadkowe powinny pomagać mieszkańcom to opinie wciąż są mieszane.

KP