Ciąg dalszy pomocy dla szpitala na Zawodziu

Pomoc podczas transportu butelek z wodą/Fot.: SM w Częstochowie

Ponad 65 butelek wody mineralnej uzbierali i przekazali pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej na SOR przy ul. Mirowskiej. Wszystko w ramach akcji „Anielska pomoc dla szpitala na Zawodziu”. Częstochowska Straż Miejska przyłączyła się do akcji Fundacji Częstochowskie Anioły.

W ramach akcji zbierane są rękawiczki, płyny antywirusowe, termometry bezdotykowe, maseczki i inne rzeczy, które potrzebne są medykom podczas walki z koronawirusem.

– Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej postanowili zbierać i przynosić z domu prywatną wodę mineralną, o którą również prosiła Fundacja Częstochowskiej Anioły. W efekcie akcji „Anielska pomoc dla szpitala na Zawodziu” w krótkim czasie pracownicy Straży Miejskiej zebrali ponad 65 prywatnych butelek wody mineralnej o objętości 0,5 i 1,5 litra. Wszystkie butelki zostały przewiezione i przekazane ratownikom medycznym placówki. Częstochowska Straż Miejska pomaga też Fundacji Częstochowskie Anioły podczas przewożenia darów zebranych w magazynie do SOR-u na Zawodziu od prywatnych darczyńców – tłumaczył Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

Rękawiczki, płyny, maseczki i kombinezony na co dzień potrzebne są również częstochowskim strażnikom miejskim, którzy podobnie jak ratownicy medyczni i inne służby, są na „pierwszej linii ognia” i codziennie mają styczność z różnymi osobami podczas podejmowanych interwencji.

BNO