Częstochowianie na XXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych


18 lipca w tureckiej miejscowości Samsun ruszają XXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych. Do składu reprezentacji Polski dołączyło kilku częstochowian, o których mówi Wiesław Pięta, szkoleniowiec reprezentacji drużyny tenisa stołowego:
– W skład reprezentacji weszli: Paweł Pięta i Marek Rutowski reprezentujący tenis stołowy, multimedalista Rafał Nowak, który ma na swoim koncie spore osiągnięcia w lekkoatletyce, Monika Nowak, która będzie startować w maratonie, pływak Juliusz Sawka oraz Mariusz Kwasek, zawodnik piłki siatkowej.
Jakie nastroje towarzyszą naszym reprezentantom? Czy mamy szanse na medale i gdzie możemy śledzić poczynania reprezentacji Polski podczas Igrzysk?
– Trudno mówić o szansach dla naszych zawodników. Konkurencja zwłaszcza z Azji jest bardzo mocna. Stawiamy na Juliusza Sawkę, ale liczymy także na reprezentacje drużynową mężczyzn. Wszystkie wyniki będzie można śledzić na stronie Polskiego Związku Sportu Niesłyszących oraz w internecie.
Przed wylotem reprezentacja z Częstochowy spotkała się na Apelu Jasnogórskim, gdzie swoje uczestnictwo zawierzyli Maryi prosząc o bezpieczną drogę i towarzyszenie podczas Igrzysk Olimpijskich.
MK