Częstochowianka najlepszą położną w Polsce

Z końcem grudnia zakończyło się głosowanie w ramach konkursu „Położna na medal”, której celem było wyłonienie trzech najlepszych położnych w Polsce oraz w poszczególnych województwach. Położnych, które wykazały się szczególnymi umiejętnościami zawodowymi i wyjątkowym podejściem do pacjentek. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Anna Wojtyla z Częstochowy, zdobywając 1383 głosy. 

Anna Wojtyla jest położną z ponad 10-letnim stażem. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla kobiet ciężarnych przygotowujących się do porodu i zajęcia z opieki nad noworodkiem. Przyjmuje porody domowe i szpitalne. Prowadzi też gabinet położnej.

Udział w konkursie wzięły 482 konkurentki z całej Polski. Laureatów wybrali ci, którzy najlepiej znają położne – ich pacjentki. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu oraz kampanii „Położna na medal” jest Akademia Malucha Alantan.

– Pięć lat prowadzenia kampanii i konkursu „Położna na medal” pokazuje nam, jak bardzo na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się społeczne postrzeganie porodu i opieki okołoporodowej. Widzimy, że w Polsce nadal potrzebna jest popularyzacja wiedzy na temat ciąży, porodu oraz opieki nad niemowlakami. Cieszymy się, że dzięki organizacji konkursu „Położna na medal” możemy nagrodzić i podziękować położnym za ich zaangażowanie, oddanie i trud, jaki podejmują każdego dnia, wspierając kobiety w najważniejszym dla nich momencie – powiedziała Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, organizatora konkursu i kampanii.

Celem kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal”, w ramach której prowadzony jest konkurs, jest wzrost świadomości położnych na temat nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej, podniesienie standardów pracy w zgodzie z przyjętymi wymaganiami środowiska i oczekiwaniami pacjentów oraz uświadomienie roli położnej, jej kompetencji i odpowiedzialności w oparciu o przyjęte standardy pracy, jaką na co dzień wykonuje. Kampania skierowana jest do kobiet w ciąży, po porodzie oraz do mam, które mają małe dzieci.

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu partnerów merytorycznych oraz medialnych kampania dociera do coraz szerszego grona odbiorców.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie http://www.poloznanamedal2018.pl.

źródło: informacja prasowa