Częstochowska Caritas pomaga ofiarom nawałnicy

Nawałnice, które w połowie sierpnia nawiedziły rejony północnej Polski spowodowały olbrzymie zniszczenia w gospodarce oraz majątkach ludzi zamieszkujących obszary dotknięte katastrofą. Z pomocą poszkodowanym ruszyła Caritas Częstochowa. Odpowiadając na apel Episkopatu i metropolity częstochowskiego abpa Wacława Depo, zwróciła się ona do proboszczów z prośbą o przeprowadzenie w swoich parafiach zbiórki środków finansowych na tacę lub do puszek. Zależnie od warunków w parafiach, miała ona być przeprowadzona 27 sierpnia lub 3 września. O efektach zbiórki mówi Paulina Grad z częstochowskiej Caritas:
– Caritas Polska przekazała już ponad milion złotych na pomoc ofiarom nawałnicy. Część tych środków to środki przekazane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. W wielu parafiach zbiórka odbędzie się 3 września dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają otwarte i hojne serca aby wspomogli tych, którzy ucierpieli w wyniku wichur.
Caritas Polska wystosowała również apel o przekazywanie na rzecz poszkodowanych odzieży, kocy, sprzętów gospodarstwa domowego czy też materiałów budowlanych, które pomogą w odbudowie zniszczonych gospodarstw i domów.

ZD