Filmowa walka z depresją

23 lutego w Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy ul. Wilsona 6 specjaliści od psychologii opowiadać będą o problemie depresji. Prelekcje poprzedzi projekcja filmu psychologicznego „Pokolenie P”.

Depresja to choroba, na którą cierpi coraz więcej osób. W samej Polsce zmaga się z nią ok. 1,5 mln ludzi. Prowadzi do izolacji społecznej, a nawet do samobójstw. 23 lutego obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat choroby oraz zachęcenie do jej leczenia. O depresji będzie można posłuchać także w Częstochowie podczas Wieczoru z Filmem Psychologicznym, a więcej na ten mówi Eliza Krzak, psychoterapeuta w procesie certyfikacji, pedagog i specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

– Zamierzenie jest takie, żeby grupa ludzi wspólnie obejrzała film, w którym możemy zobaczyć różne doświadczenia ludzi, jak decydowali, reagowali i co się wtedy z nimi działo. Po seansie, podczas panelu dyskusyjnego omówimy to na bazie własnych doświadczeń. Dla wielu jest to możliwość wglądu w siebie. Nie każdy jest gotowy, aby pójść na terapię. Wieczór z filmem jest po to, żeby pomóc poradzić sobie z problemami.

Wydarzenie to odpowiedź na Dzień Walki z Depresją. Uczestnicy obejrzą „Pokolenie P”- film, w którym poruszony jest nie tylko problem depresji, ale również długotrwały proces zdrowienia.

– Najpierw odbędzie się seans filmy. Później panel dyskusyjny, a następnie godzinny wykład o tym, co jest depresją, a co nie. Cel to pokazanie, że nie każdy smutek jest depresją. Jednocześnie będziemy chcieli zwrócić uwagę na jakie objawy powinniśmy reagować.

Wykład warsztatowy wygłoszą Eliza Krzak oraz Paulina Michalska-Jagiełło. Zapisy i pytania pod numerem telefonu 887 074 580 lub mailowo – kontakt@psychoterapia-czestochowa.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

ABK

Źródło foto: pixabay.com