II edycja programu „Zwolnieni z Teorii” – trwają zapisy

logo-fb

Program „Zwolnieni z Teorii” jest ogólnopolską olimpiadą skierowaną do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest rozwijanie u młodych ludzi praktycznych umiejętności w obszarze zarządzania projektami, jak również inspirowanie do podejmowania aktywności społecznej.
– Młodzi ludzie w polskich szkołach, i to zarówno podczas nauki licealnej, jak i na studiach, w tym nawet na kierunkach związanych z zarządzaniem, nie nabywają umiejętności praktycznych – wciąż uczą się teorii. Mają oni niewiele okazji, by np. porozmawiać z jakimś określonym partnerem i przekonać go do współpracy. Ta olimpiada daje możliwość zdobycia pierwszego praktycznego doświadczenia albo rozwinięcia swojego dotychczasowego doświadczenia – mówi Paula Bruszewska, twórczyni „Zwolnionych z Teorii”.
Uczestnicy programu mają za zadanie zrealizować projekt społeczny zmieniający lokalne otoczenie na lepsze. Każdy z finalistów zdobędzie międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.
– Jest to certyfikat akredytowany przez Project Managment Institute, czyli najważniejszą instytucję od zarządzania projektami na świecie. Instytut ten na co dzień daje tego typu certyfikaty menadżerom średniego szczebla w dużych firmach. Jest on rozpoznawalny naprawdę na całym świecie. Oprócz tego najlepsze projekty otrzymają tytuły złotego, srebrnego i brązowego „Wilka” – dodaje Bruszewska.
Obecnie trwają zapisy do II edycji programu. Chęć wzięcia udziału zgłosiło już ponad 1100 osób, w tym w dużej mierze uczniowie z województwa śląskiego. Do końca listopada można jeszcze zarejestrować się na stronie www.zwolnienizteorii.pl. Aby móc wziąć udział w programie, uczestnicy muszą stworzyć zespół liczący od 3 do 5 osób, a następnie wspólnie poszukać pomysłu na najciekawsze działanie i przy pomocy ze strony organizatorów wcielić je w życie. Do 31 marca 2016 roku jest czas realizację projektów przez zespoły. Finał całego programu będzie miał miejsce w kwietniu. Wtedy też zostaną nagrodzone najlepsze projekty.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Social Wolves. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W Kapitule olimpiady zasiadają autorytety ze świata biznesu, mediów i organizacji społecznych.

Michał Bobra

źródło foto: www.zwolnienizteorii.pl