Intensywny weekend dla częstochowskich służb

Częstochowskie służby mają za sobą dość intensywny weekend.

Jak mówi asp. szt. Marta Kaczyńska, Komenda Miejska Policji w Częstochowie odnotowała dwa groźne zdarzenia drogowe.

– Odnotowaliśmy dwa wypadki drogowe, ale na szczęście nie były to wypadki ze skutkiem śmiertelnym – mówi Kaczyńska. – Pierwsze zdarzenie miało miejsce 6 grudnia. Na DK1 obywatel Ukrainy, kierując pojazdem marki Iveco, zjechał z prawego pasa ruchu na lewy, doprowadzając do kolizji z pojazdem marki Opel, kierowanym przez 60-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna doznał złamania mostka i został przewieziony do szpitala. Drugie zdarzenie miało miejsce 7 grudnia. Przy ul. Dźbowskiej 38-letni mieszkaniec Częstochowy, włączając się do ruchu, potrącił przechodzącą przez ulicę pieszą, która, w wyniku obrażeń, została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na leczeniu – podsumowuje asp. szt.

Do częstochowskiej policji regularnie napływają również zgłoszenia, dotyczące kradzieży z włamaniem.

– W ostatnim czasie na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego nasiliły się kradzieże z włamaniem do domów i mieszkań – stwierdza Kaczyńska. – Sprawcy, wykorzystując nieobecność mieszkańców, dostają się do mieszkań poprzez wyłamanie okien lub drzwi balkonowych, a następnie dokonują kradzieży mienia. Przedmiotem zainteresowania złodziei są najczęściej pieniądze i biżuteria.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie apeluje, by zwracać uwagę zarówno na mienie i okolice domu, jak i na wszelkie niepokojące sytuacje, dzięki którym można będzie przeciwdziałać włamaniom.

Znacznie mniej pracy miała częstochowska Straż Pożarna. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odnotowała w okresie 6-8 grudnia 35 zdarzeń, przy czym 19 z nich miało miejsce na terenie miasta. Jak relacjonuje st. kpt. Kamil Dzwonnik, większość z nich było wydarzeniem niższej rangi, ale jedno zasługuje na szczególną uwagę.

– Mieliśmy dość nietypową interwencję, która wydarzyła się w piątek w miejscowości Wanaty. Otóż strażacy uwalniali z kanału samochodowego dwa konie, które tam utknęły – mówi Dzwonnik. – Zwierzęta po uwolnieniu zostały zbadane przez lekarza weterynarii, który określił ich stan jako dobry, stwierdzając nieliczne otarcia skóry kończyn.

Weekend upłynął dość spokojnie również częstochowskiej Straży Miejskiej. Mieszkańcy miasta zwrócili się co prawda aż 105 razy z wnioskami o interwencję, jednak obyło się bez poważniejszych incydentów. Jak mówi rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie, Artur Kucharski, doszło tylko do jednego poważnego zatrzymania.

– W miniony weekend Strażnicy Miejscy ujęli 31-letniego mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w okolicach ul. Warszawskiej i Ronda Trzech Krzyży. Mężczyzna w trakcie interwencji był bardzo agresywny, w związku z czym został przekazany w ręce policji – stwierdza Kucharski.

Dodatkowo w niedzielę 8 grudnia Strażnicy Miejscy zabezpieczali przy ul. Kanał Kohna Bieg Mikołajkowy.

MSI