Jutro finał akcji Włosem w raka!

WLOSEM W RAKA

Juro (17 lutego) o godz. 10 wielki finał akcji charytatywnej przebiegającej pod hasłem: Włosem w raka. Inicjatywa realizowana jest z ramienia Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI. „Z miłości do włosów”. Akcja dedykowana jest dzieciakom w całej Polsce, które zmagają się z chorobami nowotworowymi.

 – Akcja ma na celu ścinanie długich włosów i przeznaczenie ich na peruki dla dzieci chorych na raka. Pomysł zrodził się kiedy przeglądałam na stronie Stowarzyszenia marzenia dzieci i jedna z dziewczynek napisała, że marzy o pięknych włosach. Postanowiłam namówić znajomą z salonu fryzjerskiego, potem wydarzenie w mediach społecznościowych i tak jutro wielkie cięcie – o założeniu mówi Beata Kulczyńska, jedna z pomysłodawczyń. 

W inicjatywę zaangażowały się liczne salony fryzjerskie, w całej Polsce. Jutro w Częstochowie swoje włosy na perukę dla chorych dzieci będzie można bezpłatnie ściąć m.in. w Ministerstwie Urody przy ul. Pięknej 5. Ilona Nalewajka, właścicielka salonu bez wahania włączyła się w akcję, bo wie, że ma ona ogromne znaczenie dla chorych dzieci.

– Przygotowanie peruki nie należy do zadań łatwych. Żeby przygotować jedną potrzebujemy ściąć od 4 do 5 kucyków. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i niezmiernie cieszy mnie fakt, że mamy np. zgłoszoną mamę i córkę, które obie chcą pomóc dzieciom zmagającym się z rakiem. Nasze włosy, niby nic wielkiego, a mogą kogoś uszczęśliwić – tłumaczy Nalewajka.

O szczegółach akcji można przeczytać na wydarzeniu na fb – Z miłości do włosów. Osoby, których długość włosów jest większa niż 40 centymetrów i które mają pragnienie, aby włączyć się jeszcze w inicjatywę, proszone są o kontakt pod nu merem telefonu 502 282 513. 

fot. fb Z miłości do włosów