Konkurs recytatorski poezji św. Jana Pawła II

19 maja w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II. Mottem konkursu były słowa Ojca Świętego ”Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie, a patronat honorowy nad konkursem przyjęli metropolita częstochowski abp Wacław Depo, poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska oraz Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer.
– W tym roku, ze względu na duże zainteresowanie poezją Jana Pawła II, zorganizowaliśmy pierwszą edycję wojewódzką konkursu. Poprzednia była jeszcze edycją powiatową. Mamy ponad 140 uczestników z całego województwa śląskiego. Dlatego myślę, że chociaż mówi się, że młodzież nie ma autorytetów, Jan Paweł II jest dla nich wielkim autorytetem – powiedziała jedna z organizatorek konkursu, Agnieszka Orman-Kazik.
Niezwykle zadowolona z możliwości patronowania konkursowi była europoseł Jadwiga Wiśniewska:
– To dla mnie wielki zaszczyt i przede wszystkim dziękuję dyrektorowi Rafałowi Piotrowskiemu, że zwrócił się do mnie z taką propozycją. Czuję się naprawdę niezwykle wyróżniona i zaszczycona.
Jak zgodnie podkreślają uczestnicy i organizatorzy konkursu stał się on wspaniałym przypomnieniem twórczości a jednocześnie postaci św. Jana Pawła II.

ZD