Konsul z wizytą w Częstochowie

Konsul Stanów Zjednoczonych Kraig Cook wygłosił prelekcję na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na temat wyjazdów dla studentów do USA.

– To już druga wizyta Konsula w naszej uczelni – mówi Anna Wypych-Gawrońska, rektor uczelni. – Dotyczy ona podobnego do zeszłorocznego programu, a mianowicie takiego, który określa możliwości studiowania, jak i wyjazdów wakacyjnych dla studentów. Chodzi o to, żeby zachęcić do wzięcia pod uwagę takich możliwości, bo ważne jest uświadamianie młodym ludziom, że świat stoi przed nimi otworem. Stany Zjednoczone od wielu lat organizują tego typu programy i pan Konsul przyjechał, żeby pokazać, jak wziąć w nich udział, a także, żeby przedstawić osoby, które na owych programach były – w końcu to najlepsza rekomendacja – dodaje Wypych-Gawrońska.

Inicjatywę popierają także studenci.

– Uważam, że to bardzo dobry pomysł, dlatego, że nie wszyscy mają możliwość bądź odwagę, żeby wyruszyć tak daleko – mówi jedna ze studentek. – Dobrze, że uczelnie chcą nam tę możliwość dawać i zachęcają nas do spróbowania czegoś nowego i zobaczenia, jak żyje się tam, gdzie nas nie ma oraz, w razie czego, zapewniają nam bezpieczny powrót do Polski.

Spotkanie dotyczyło wyjazdów organizowanych przez Camp Leaders Poland. Wydarzenie miało miejsce 22 października o godz. 10.30 w Auditorium Maximum przy ul. Waszyngtona 4/8.

MSI