Kościół św. Andrzeja Boboli kolejną „stacją” podczas Wielkiego Postu

Na czas Wielkiego Postu z inicjatywy Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo, zostały ustanowione kościoły stacyjne miasta Częstochowy.

Kościołem stacyjnym na dzień 20 marca był kościół św. Andrzeja Boboli, w którym modlono się w intencji nowych powołań kapłańskich. Proboszcz parafii ks. Adam Zyzik mówi:

Święty Andrzej Bobola to wielki patron, patron również naszej ojczyzny. Jeśli myślimy o ojczyźnie, to myślimy również o przyszłości. Mamy we wspólnocie siostry zakonne więc ta modlitwa o powołania zakonne i kapłańskie ciągle jest . Nie ustajemy w tej modlitwie — mówi ks. Adam Zyzik.

Mszę św. koncelebrował rekolekcjonista ks. Mariusz Jędrzejczyk, który w homilii szczególną uwagę poświęcił wierze człowieka:

Posiadamy wiele przykładów pięknego życia. Jednym z wielkich, którzy żyli wiara, jest św. Jan Paweł II. Konsekwentnie uczył nas, ze siła wiary zależy od tego, w jaki sposób człowiek będzie potrafił otworzyć się w swojej codzienności na działanie Ducha Św. – podkreśla ks. Mariusz Jędrzejczyk.

Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. Adam Zyzik. Kolejną „stacyjną” świątynią, 21 marca jest kościół Świętych Pierwszych Męczenników Polski.

AK