„Lewe” papierosy w Częstochowie

Ktoś, kto na pierwszy rzut oka nie budzi niczyich podejrzeń, może okazać się osobą nieuczciwą. Przekonali się o tym częstochowscy strażnicy miejscy, zatrzymując mężczyznę podejrzanego o nielegalną sprzedaż papierosów.

W poniedziałek, 27 stycznia przed godz. 15:00 podczas rutynowego patrolowania ul. Krasińskiego funkcjonariusze dostrzegli osobę, która miała przy sobie podejrzanie wypchaną reklamówkę. Jej wygląd wskazywał, że wewnątrz znajduje się duża liczba paczek z papierosami.

– Strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec mężczyzny. Przypuszczenia okazały się trafne. Przy mężczyźnie strażnicy miejscy ujawnili 100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, w których znajdowało się 2000 sztuk nielegalnych papierosów – mówił rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie, Artur Kucharski.

Mężczyzna został przekazany policji. To nie pierwsze tego typu zatrzymanie w Częstochowie, dokonane przez Straż Miejską. We wrześniu zeszłego roku wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 17 tysięcy sztuk papierosów, 4 kilogramy tytoniu luzem oraz 3 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia. Wszystkie te przedmioty służyły nielegalnemu obrotowi i nie posiadały polskich znaków akcyzy.

BNO