Młodzi czuwają z pallotynami w Częstochowie

Pallotyńscy młodzi spotkali się 28 października w Częstochowie na swoim dorocznym czuwaniu. Przyjechali z różnych części Polski, by dzielić się swoim entuzjazmem wiary. Czuwanie Młodych zorganizowali oczywiście pallotyni, choć co roku zajmują się tym inni członkowie zgromadzenia:
– Pallotyńskie Czuwanie Młodych organizują pallotyni z dwóch prowincji: warszawskiej i poznańskiej. W tym roku odpowiedzialnymi jestem ja, czyli ks. Rafał Czekalewski i ks. Kamil Wolan. Tematem tegorocznego spotkania jest: „Razem z Maryją, Oblubienicą Ducha Świętego”. Inspiracją do tego hasła posłużyły dwa wydarzenia: pierwsze to rocznica 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, a drugie to program duszpasterski Kościoła w Polsce, który rozpoczniemy pierwszą niedzielą adwentu. Tytuł dwuletniego programu to: „Duch Święty, który nas umacnia”. Uznaliśmy, że te dwa wydarzenia są bardzo istotne.
Całe czuwanie rozpoczęło się w Dolinie Miłosierdzia, ale w Częstochowie nie mogło zabraknąć akcentu jasnogórskiego:
– Nasze czuwania mają dwa etapy. Pierwsza część jest w Dolinie Miłosierdzia, gdzie rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty. Później pomodliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego, zjedliśmy kolację i przeszliśmy na Jasną Górę. Tutaj o godzinie 19 rozpoczął się koncert Michała Króla – kompozytora, gitarzysta, wokalisty i producenta. Obraca się on w muzyce uwielbienia i taką też tworzy, dlatego zaprosiliśmy go dla naszej młodzieży. Po koncercie wspólna modlitwa w kaplicy Cudownego Obrazu, apel jasnogórski, Eucharystia po północy i rozesłanie.
Pallotyńskie Spotkania Młodych odbywają się co roku w ostatnią sobotę października. Czas spędzony w Częstochowie, to wsłuchiwanie się w konferencje, spotkania z zaproszonymi gośćmi, świadectwami i wspólną modlitwą u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze.