Najsprawniejsi w „Grzegorzewskiej”

47 uczniów z 10 szkół – to uczestnicy XXIII Regionalnego Konkursu „Najsprawniejszy w Zawodzie”, który odbył się w czwartek 26 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie.

– W tym roku jest 6 zawodów cukiernik, kucharz, ogrodnik, pomocnik obsługi hotelowej, sprzedawca i stolarz. Konkurs składa się z dwóch części: części praktycznej i teoretycznej. Część praktyczną wykonywali w poprzednich tygodniach w swoich szkołach, a dzisiaj jest część teoretyczna – wszystkie zawody piszą testy. Łączna suma punktów z części praktycznej i teoretycznej daje dostateczny wynik i wyłania zwycięzców – mówi Andrzej Żyto, kierownik szkolenia praktycznego.

W konkursie uczestniczyły szkoły specjalne z Dąbrowy Górniczej, Częstochowy, Leśnicy w woj. opolskim, Zawiercia, Lublińca, Rudy Śląskiej, Raciborza, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Chorzowa.

Laureatami konkursu zostali: w zawodzie cukiernik Dawid Deja z Chorzowa, w zawodzie kucharz – Karolina Jabłońska z Zawiercia, w zawodzie ogrodnik – Marcin Cornik z Lublińca, w zawodzie pracownik pomocy obsługi hotelowej – Adam Dawidowski z Zawiercia, w zawodzie sprzedawca – Magdalena Mandrys z Siemianowic Śląskich, a w zawodzie stolarz – Grzegorz Garbas z Leśnicy.

PK