Norwid z nowym sponsorem

We wtorek 28 sierpnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której miało miejsce podpisanie dwóch umów sponsorskich przez częstochowskiego Norwida. Władze klubu podkreślają, że informacja o nowym sponsorze tytularnym wywoływała zamieszanie, bo od 2012 roku Norwid Częstochowa występował pod nazwą Exact Systems. Nazwa ta dotyczyła wszystkich drużyn młodzieżowych i drużyny seniorów ( początkowo II ligi, a od 2016 roku – I ligi). Pierwsza umowa z Exact Systems została podpisana w grudniu 2012 roku. W pierwszej lidze Norwid będzie występował pod nazwą EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. Do drużyny Norwida dołączył „nowy” sponsor – firma Hemarpol. Od dziś młodzież Norwida występować będzie pod nazwą HEMARPOL NORWID CZĘSTOCHOWA. Podczas konferencji obecni byli: Lesław Walaszczyk – Wiceprezes Exact Systems, który podpisał umowę współpracy na kolejne dwa lata oraz Mariusz Bogacki – właściciel firmy Hemarpol.

Podpisana została także umowa z ostatnim z ogłoszonych niedawno zawodników – Łukaszem Łapszyńskim – przyjmującym, który rozpoczął treningi tydzień później niż pozostali zawodnicy. Przedstawiono także nowego kapitana drużyny, którym został Bartosz Zrajkowski – który jak mówił, nie boi się powierzonej mu roli, gdyż pełnił już w swojej karierze funkcję kapitana.
Na koniec Radosław Panas  opowiedział jak wyglądają przygotowania do sezonu, jak zgrywa się  drużyna, zaprosił na  sparingi i żartobliwie  odpowiadał, że nie bezie powtarzał frazesów, na temat, „że liga jest wyrównana” , „że nie ma słabych drużyn” – w rezultacie zaprosił na mecze  i do kibicowania drużynie.

Pierwszy mecz w nowym sezonie Norwid zagra w sobotę 6 października. We własnej hali podopieczni trenera Radosława Panasa zagrają ze Stalą Nysa.

PNP

fot: Natalia Grabarczyk