Nowe połączenia PKP Intercity z korzyścią dla częstochowian

PKP Intercity zamierza wprowadzić zmiany, związane z połączeniami międzynarodowymi.

W ubiegłym roku PKP Intercity otrzymało z budżetu państwa dofinansowanie w wysokości 16,5 mln zł na realizację połączeń międzynarodowych. W związku z tym przewoźnik planuje otwarcie nowych linii za granicę, również przebiegających przez Częstochowę. O szczegółach zmian mówi Katarzyna Grzduk, rzecznik PKP Intercity.

– Jeszcze w obecnym rozkładzie jazdy planujemy uruchomić piąte już połączenie między Warszawą a Berlinem przez Poznań. Z kolei w grudniu zamierzamy wprowadzić drugie połączenie do stolicy Niemiec dla podróżnych z Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia, Legnicy i Zielonej Góry. W przyszłym roku zaś chcemy uruchomić drugi pociąg z Wrocławia do Wiednia, a także połączenia z Olsztyna do Żeliny na Słowacji przez Warszawę, Częstochowę i Katowice.

Rzecznik podkreśla, że w związku z rozwojem połączeń międzynarodowych poszerzany będzie również zakres sprzedaży internetowej biletów.

– Nieustannie pracujemy nad rozszerzeniem kanału sprzedaży biletów na nasze połączenia – także te międzynarodowe. Systematycznie będziemy uzupełniać sprzedaż internetową o kolejne międzynarodowe pociągi.

Grzduk zaznacza także, że dzięki uruchamianiu nowych połączeń międzynarodowych PKP Intercity nieustannie się rozwija.

– Systematyczny rozwój połączeń międzynarodowych jest bardzo ważnym elementem długoterminowej strategii PKP Intercity. Już teraz nasze pociągi jeżdżą do Czech, Niemiec, Austrii, Węgier, Słowacji, a także na Ukrainę, Białoruś i Rosję. Stale rośnie liczba osób, które jeżdżą z nami po Polsce, ale też tych, które korzystają z połączeń zagranicznych. Otwieranie połączeń międzynarodowych polepsza także naszą ofertę w kraju.

Warto dodać, że w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku z usług PKP Intercity skorzystało ponad 36,7 mln pasażerów, czyli niemal 2 mln osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Nie zwalniają także inwestycje taborowe przewoźnika. Wartość podpisanych w tym czasie umów lub opcji rozszerzonych kontraktów wynosi ponad 1,75 mld zł brutto.

MSI

Fot.: PKP Intercity