Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęty

5 czerwca słowami z bajki „Królewna i Goblin” Georga McDonalnda w Szkole Podstawowej numer 47 zainaugurowano XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Częstochowska placówka co roku włącza się w tę inicjatywę dzięki zaangażowaniu bibliotekarki Edyty Spałek oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Anny Warzochy, według której czytanie nie tylko rozwija dzieci, ale również pozwala im w ten sposób dobrze się bawić.

-Szkoła jest zaangażowana w taką akcję przez cały rok. Wiąże się to z innowacją pedagogiczną – wychowanie do lektury. Chodzi w niej o to, aby kształcić w najmłodszych kompetencje czytelnicze. Wszystko po to, aby dzieci sięgały po odpowiednią literaturę, która pobudzi je do rozumienia świata, rozwijania się, ale która będzie go też relaksować i bawić  – podkreśla Anna Warzocha, metodyk.

Czym samo słuchanie baśni czy bajek jest dla najmłodszych? O to zapytaliśmy uczestników akcji z klasy II. – Lubimy jak ktoś nam czyta, bo możemy wygodnie usiąść i tylko słuchać. Fajne jest czytanie z pokazywaniem obrazków. Mamy w szkole swój kącik, w którym możemy czytać też na przerwach, a nie tylko kiedy ktoś do nas przyjedzie i nam czyta. Ostatnio lubimy książkę o królewnie i przygodach gobelinów – zgodnie wyliczały dzieci.

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywa się pod hasłem „Czytanie zbliża” i potrwa do 10 czerwca.