Patent na bezpieczne wakacje

 

 

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. Aby zapewnić sobie udany wypoczynek, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo bez względu na to, gdzie zamierzamy przebywać. Kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne wakacje przygotowała Państwowa Inspekcja Sanitarna.

PLANUJ: Jeżeli planujesz wakacje nad wodą, zajrzyj na nasz Serwis Kąpieliskowy aktualizowany na bieżąco w sezonie kąpielowym. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące sezonu;

OBSERWUJ: Aby uniknąć zatruć pokarmowych, zwracaj uwagę na to co jesz. Przechowuj żywność  higienicznych warunkach i niskiej temperaturze, utrzymuj czystość, myj owoce i warzywa, zwracaj uwagę na datę przydatności żywności do spożycia:

REAGUJ:  W sytuacji kiedy wystąpią wątpliwości, że ktoś z otoczenia może zażywać dopalacze warto zadzwonić na: bezpłatną infolinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej 800 060 800. Dostępny jest także: Telefon Zaufania poświęcony problemom narkomanii – 801 199 990. Jeśli wątpliwości budzi stan sanitarny obiektu, w którym odpoczywamy lub, w którym znajdują się nasze dzieci, warto zwróć się do najbliższej terytorialnie powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej: www.gis.gov.pl lub bezpośrednio na stronach stacji sanitarno-epidemiologicznych.

PNP