Pierwszy weekend lipca – nie dla wszystkich spokojny

Blisko 400 interwencji przeprowadziła częstochowska Policja w ostatni weekend. Funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, zanotowali 40 kolizji oraz jeden wypadek drogowy, do którego doszło wczoraj w parku Staszica.

– 35-letni mężczyzna, który kierował rowerem, zderzył się z jadącą na elektrycznej hulajnodze 19-letnią dziewczyną. Rowerzysta był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile wydychanym powietrzu. W wyniku zdarzenia kobieta doznała rozległego urazu twarzoczaszki i została przewieziona do szpitala – mówiła Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji przy ul. Popiełuszki w Częstochowie.

Strażacy z Częstochowskiej Straży Pożarnej również nie mieli lekkiego weekendu. Tylko przez ostatnie trzy dni interweniowali aż 54 razy. 14 zdarzeń to pożary, 3 fałszywe alarmy oraz 37 innych, miejscowych zagrożeń.

– Największe zdarzenie miało miejsce w piątek, ok. godz. 15:00 w Kłomnicach. Dostaliśmy wówczas informację o pożarze suchych traw w pobliżu stacji benzynowej. W działaniach uczestniczyło 13 jednostek gaśniczych. Spaliło się ok. półtora hektara zbóż. Kolejne duże zdarzenie miało miejsce 7 lipca, ok. godz. 16:00 w miejscowości Wikłów. Miał tam miejsce wypadek trzech samochodów, w wyniku którego część osób zostało zabranych do szpitala – podał kpt. inż. Marcin Pudło, zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Równie gorący weekend miała Straż Miejska. W ciągu ostatnich trzech dni dyżurny odebrał prawie 170 telefonów z wnioskami o interwencje.

– Przy ul. Barbary ujęliśmy poszukiwaną przez policję osobę. Przy Placu Rady Europy interweniowaliśmy podczas bójki, w której trzech mężczyzn biło innego. Sprawcy trafili do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi, gdzie pozostawiono ich do dyspozycji policji. Przy ul. Lechonia zatrzymaliśmy mężczyznę, który ukradł osiem litrów płynu do spryskiwaczy z pobliskiej stacji benzynowej. Ten sprawca również był pod wpływem alkoholu. Trafił do OPOPa, będzie odpowiadał za kradzież – przybliżył Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

Miejski monitoring ujawnił dziewięć sytuacji zakończonych interwencją służb miejskich. Trzy z nich zostały przekazane do realizacji Policji.

BNO