Pijany Ukrainiec zasnął za kierownicą

Na szczęście nic groźnego się nie stało, a nietrzeźwy sam zrezygnował z dalszej podróży zanim stała się komuś krzywda. Obywatela Ukrainy niedzielnego późnego wieczora w samym centrum Częstochowy ujęła Straż Miejska.

– Około 22.30 zadysponowano patrol w III al. NMP w związku ze zgłoszeniem dot. kierującego pojazdem, który przyjechał na parking, a jego zachowanie wskazywało, że mógł znajdować się pod wpływem alkoholu bądź innego środka odurzającego – tłumaczy Robert Kołodziej, kierownik Referatu Operacyjnego. – Po przybyciu patrolu okazało się, że pojazd jest zaparkowany, a na przednim siedzeniu śpi mężczyzna. Szyba pojazdu strony kierowcy była opuszczona. Sprawę przekazano policji.

Policja pracuje teraz nad potwierdzeniem, że mężczyzna prowadził wcześniej pojazd pod wpływem alkoholu.

Wspomniana interwencja była efektem jednego ze 163 telefonicznych zgłoszeń jakie strażnicy otrzymali od piątku do niedzieli. Nieco mniej pracy minionego weekendu mieli policjanci, którzy na drogach powiatu częstochowskiego odnotowali 31 kolizji i 4 nietrzeźwych kierujących. Straż Pożarna zaś interweniowała 56 razy – przy 9 pożarach i 39 miejscowych zagrożeniach. 8 wezwań okazało się alarmami fałszywymi.

MD