Policyjny Sznupek odwiedził Parkitkę

W piątek 6 kwietnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie pojawił się Sznupek – maskotka śląskiej policji wraz z funkcjonariuszami, którzy przygotowali dla najmłodszych pacjentów placówki specjalny program dotyczący bezpieczeństwa.

Wielokrotnie słyszymy o  tym, że już kilkuletnie dziecko potrafiło wezwać pomoc i uratować dorosłego. To, aby dziecko umiało odpowiednio reagować, zadzwonić pod 112 i powiedzieć co się stało ma kluczowe znaczenie – przyznaje dr Małgorzata Klimza, kierująca Oddziałem Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie.

Funkcjonariusze częstochowskiej Policji zapoznawali młodszych i starszych pacjentów z zasadami wzywania pomocy z wykorzystaniem numerów alarmowych, noszenia elementów odblaskowych czy zachowania zasad bezpieczeństwa na drodze.  Policjanci przygotowali także dla małych pacjentów wyjątkowe kolorowanki ukazujące konkretne historie i zdarzenia związane z podstawowymi zasadami  bezpieczeństwa, a także zachowania się w sytuacji spotkania osoby nieznajomej, która może mieć wobec nich złe zamiary.

PNP