Pomagajmy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie

Fot. Radio Fiat

Dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie zaczyna się trudny okres. Na dworze jest coraz chłodniej, przez co zapotrzebowanie na wiele produktów rośnie.

Potrzeby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt są ogromne, lista niezbędnych rzeczy w okresie jesienno-zimowym nie maleje. Obecnie przebywa w nim 187 podopiecznych, z których każdy potrzebuje opieki. Przez pandemie koronawirusa schronisko nie przyjmuje nowych wolontariuszy, jednak można pomagać w inny sposób, np. poprzez przynoszenie różnych artykułów dla zwierząt. Więcej na ten temat mówi Marta Pasieka ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

– Na chwile obecną potrzebujemy najbardziej żwirku dla kotów, ponieważ ich ilość jest tak duża, że ten produkt bardzo szybko nam się wyczerpuje. Od dłuższego czasu postawiliśmy na żywienie zwierząt dobrą jakościowo karmą z dużą zawartością mięsa. Można nas wspierać poprzez przynoszenie nakrętek ręczników i kocy, rzeczy, które nie mają wypełnienia. Jeśli chodzi o wolontariuszy, wstrzymujemy nabór, ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia szkolenia. Aczkolwiek wnioski można ciągle składać.

Zachęcamy do pomagania w schronisku, ponieważ każdy czworonóg zasługuje na dom i miłość.

AS