Prace na DW 908 zakończą się wcześniej niż planowano

W ostatni weekend, 5 i 6 sierpnia, zamknięto znaczną część przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 908 na Dźbowie. Prace zostały zaplanowane na czas weekendu, ponieważ zwykle wtedy ruch drogowy jest mniej wzmożony. Wylano ścieralną warstwę jezdni, więc duża część pracy nad przebudową ulic: Dźbowskiej, Powstańców Warszawy i Gościnnej, została już wykonana:
– To był jeden z kluczowych etapów dlatego, że łączył się z zamknięciem znacznej części odcinków drogi tak, że mieszkańcy nie mogli nawet wyjechać ze swoich posesji. Dziękujemy za ich wyrozumiałość. Teraz jesteśmy już znaczny krok dalej w naszych pracach, chociaż to prawie 7 km drogi do budowy lub przebudowy, więc jeszcze nie jesteśmy na ukończeniu. Jest ruch wahadłowy na krótkich odcinkach, który utrudnia ruch. Mimo, że planowane zakończenie inwestycji to lato 2018 roku, wykonawca deklaruje, że najprawdopodobniej uda się tę inwestycję zakończyć wcześniej. – mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu
Przebudowywane drogi na Dźbowie mają komunikować miasto z jednym z czterech węzłów autostradowych obwodnicy autostrady A1. Nie jest wykluczone, że prace skończą się jeszcze w tym roku.

KN

Źródło foto: Maciej Hasik, MZDiT