Przełamywali swoje bariery

W Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej odbyła się dzisiaj (7 grudnia) kolejna edycja Olimpiady Sportowej Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa. W wydarzeniu wzięło udział kilkuset podopiecznych ośrodków i szkół specjalnych oraz integracyjnych. Jak na olimpiadę przystało, rozpoczęła się ona uroczystym przemarszem uczestników i odegraniem hymnu olimpijskiego. Jedną z placówek, której uczniowie brali udział w zawodach był Zespół Szkół Specjalnych nr 28. O uczestnictwie w wydarzeniu opowiedział wychowawca z tej placówki, Tomasz Kurpiarz:
– Od lat przychodzimy tutaj na olimpiadę. Stało się to już taką tradycją szkolna, że jako „Ziomki 28” zawsze jesteśmy tutaj na tych zawodach. Dla naszych dzieciaków jest to duże przeżycie. Ważne, że jest to ruch fizyczny na miarę ich możliwości oraz integracja z innymi ośrodkami.
W zawodach sportowych, które dostosowane były do możliwości uczestników, brali udział zarówno podopieczni placówek jak i wychowawcy i rodzice. Ci z zawodników, którzy odpoczywali po swoich konkurencjach, głośno dopingowali koleżanki i kolegów. Wszyscy podkreślali, że najważniejszy był udział w zawodach a nie wynik jaki się osiągnęło.

ZD