Różaniec dla mężczyzn

W sobotę, 7 marca w kościele św. Zygmunta zorganizowano akcję „Różaniec dla mężczyzn z procesją pokutną”. Uczestnicy procesji przemaszerowali Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę, niosąc w sercach intencje, o spełnienie których modlili się przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej.

Różaniec dla mężczyzn jest wspaniałą inicjatywą, która przybliża nie tylko naszą parafię, ale i cały częstochowski Kościół do Boga. Akcja jest oddolną inicjatywą, która z błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa stałą się możliwa do realizacji – mówi ks. Jacek Marciniec, proboszcz parafii św. Zygmunta w Częstochowie.

Różaniec zgromadził wielu mężczyzn, starszych i młodszych. Wszyscy wspólnie pielgrzymowali na Jasną Górę, by prosić Maryję  o wysłuchanie ich modlitw.

Taka potrzeba mojego serca. To, co się dzieje w Ojczyźnie, jest przerażające. Przez ten różaniec chcę bronić swój kraj, swój naród przed chorobami, nienawiścią czy laicyzacją. Po prostu pragnę, by wszystko ułożyło się według woli Bożej – dzieli się swoimi intencjami Marian Szewczyk.

Jesteśmy w tej modlitwie oczywiście razem. Różaniec prowadzą mężczyźni, a jako że i my, kapłani, jesteśmy jednymi z nich, mamy obowiązek wspierać naszych współbraci w tej drodze – dodaje ks. proboszcz.

Na zakończenie uczestnicy pielgrzymki zawierzyli się Maryi w Kaplicy Jasnogórskiej.