Spokojny weekend?

Mimo sporej ilości kolizji, był to dość spokojny weekend – podsumowuje policja. O szczegółach mówi Marta Ladowska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Było wyjątkowo spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. W piątek doszło natomiast do dwudziestu czterech kolizji, w sobotę do dwudziestu dwóch, niedziela była pod tym względem najspokojniejsza, doszło do siedmiu kolizji. Sporo było natomiast nietrzeźwych kierujących, w piątek pięciu, w sobotę jeden, w niedzielę jeden. W poniedziałek od rana częstochowska policja z Wydziału Drogowego prowadzi działania pod kryptonimem „Alkohol”, apelujemy zatem do wszystkich o to, by nie wsiadali za kierownicę w stanie nietrzeźwym.

Weekend podsumowała także częstochowska Straż Miejska. Mówi Artur Kucharski, rzecznik jednostki:

– W miniony weekend Straż Miejska odebrała od mieszkańców 178 telefonicznych wniosków o interwencję. Zdarzenia te dotyczyły najczęściej zakłócenia porządku publicznego. Podczas jednej z takich interwencji doszło do niebezpiecznej sytuacji. Strażnicy miejscy zostali zaatakowani nożem przez mężczyznę wobec którego interweniowali, obezwładnili go jednak. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, będzie musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Nie zwalnia to jednak z myślenia i wzmożonej koncentracji, nie tylko za kierownicą. Policja i Straż Miejska apeluje o rozsądek i wyobraźnię.

SW