Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego czekają na pracodawców


Od 17 lipca Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie będzie przyjmował wnioski pracodawców o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Środki te służą wsparciu zarówno pracodawcom jak i zatrudnionym wcześniej pracownikom. O tym, czy są to dodatkowo przyznane środki i dla kogo są przeznaczone mówi Piotr Urbaniak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.
– To nie są dodatkowe środki, ponieważ rezerwa ministra dla Urzędu Pracy w Częstochowie nie została uruchomiona. Posiadamy z 1 mln 462 tyś złotych na ten rok przyznanych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oszczędności na poziomie 41 tyś złotych. Nie jest to duża kwota. Natomiast mogą z niej skorzystać pracodawcy zarówno dla siebie jak i dla swoich pracowników. Wystarczy złożyć wniosek do Urzędu Pracy.
To nie jedyny program służący podnoszenia kwalifikacji pracowników. Powiatowy Urząd Pracy prowadzi kilka programów aktywizujących osoby ciągle szukające pracy. O szczegółach mówi Piotr Urbaniak:
– Posiadamy środki z rezerwy ministra na ponad pół miliona złotych. Są to środki przeznaczone na aktywizacje osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie. To są prace interwencyjne i roboty publiczne. Pracodawcy i przedsiębiorcy mogą starać się o pozyskanie takiej osoby jako swojego przyszłego pracownika.
MK