„Statio” nr 11 – kościół Zesłania Ducha Świętego

W sobotę, 16 marca kolejną świątynią stacyjną na wielkopostnym szlaku pielgrzymki przez Częstochowę w intencji nowych powołań kapłańskich był kościół Zesłania Ducha Świętego.

Proboszcz parafii ks. Roman Łodziński podkreśla, że dla każdego chrześcijanina pomoc Ducha Świętego jest niezbędna. – „Ducha nie gaście”. Bez Ducha Świętego nikt nie może powiedzieć „Panem jest Jezus”, więc Jego rola jest wiodąca. On nas prowadzi, uświęca, umacnia.

W parafii Zesłania Ducha Świętego nie brakuje modlitwy do trzeciej Osoby Trójcy Świętej. – Odmawiamy Koronkę i Litanię do Ducha Świętego, a w pierwszy poniedziałek miesiąca odprawiamy Eucharystię o Duchu Świętym. Nieustannie rozbudzamy i rozpalamy ten charyzmat. Musimy wołać do Ducha Świętego o nowe powołania, bo sytuacja w naszym Seminarium jest nieciekawa – mówi ks. Roman Łodziński.

Duszpasterz zaznacza, że bez Ducha Świętego nie byłoby Eucharystii. – On jest niezbędny, by mogła dokonać się konsekracja i przeistoczenie podczas Mszy św. – dodaje ks. Łodziński.

W sobotę Mszy św. w ramach pielgrzymki po świątyniach stacyjnych przewodniczył proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego ks. Roman Łodziński. Koncelebrował i homilię wygłosił wikariusz parafii ks. Kazimierz Gajda.

Maciej Orman