Studenci z jasełkami w SP nr 35 w Częstochowie

Trwa jeszcze adwent, ale już rozpoczął się „sezon” na jasełka. W piątek, 14 grudnia studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Emaus i należący do Fundacji na Progu wraz z ks. Rafałem Grzesiakiem przedstawili jasełka w Szkole Podstawowej nr 35 w Częstochowie.

Ks. Rafał Grzesiak, proboszcz personalnej parafii akademickiej św. Ireneusza w Częstochowie, był reżyserem jasełek i odtwórcą głównej roli. – Mieliśmy trochę problemów z jej obsadzeniem. W ostatniej chwili okazało się, że ja ją zagram. Uczestniczyłem we wszystkich próbach, więc zdążyłem ją opanować. To była trudna rola, bo na początku mój bohater był niewierzący, nie chodził na lekcje religii i nie wiedział nic o Jezusie. Dopiero oglądając jasełka, oświadcza, że też chciałby poznać Jezusa.

Rozmowy z Radiem FIAT nie mogła odmówić Agnieszka Młyńczyk, odtwórczyni roli Maryi, Tej, która odpowiadając przy zwiastowaniu „fiat”, doskonale wypełniła wolę Bożą. – Ucieszyłam się, że dostałam właśnie tę rolę. To dla mnie ogromny zaszczyt. Staraliśmy się ze wszystkich sił, żeby dzieci ucieszyły się z naszego przedstawienia.

Po jasełkach św. Mikołaj, dzięki zaangażowaniu studentów z DA Emaus i Fundacji na Progu, hojnie obdarował prezentami grzecznych uczniów z SP nr 35. Rozdał ponad 300 paczek.

Maciej Orman

foto: Izabella Kotkiewicz