Świeca, która łączy ludzi

Adwent jest czasem, w którym warto zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Okazją do tego jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w tym roku odbywa się po raz 26. Caritas przygotowała ok. 2 mln świec, które połączą wszystkich ludzi przy wigilijnym stole.

– Chcemy by ta świeca była znakiem pomocy, szczególnie tym najsłabszym, a więc dzieciom. To dożywianie później w szkołach, zimowiska, kolonie, programy stypendialne, pomoc w rehabilitacji. Zachęcamy do kupienia. Można tą świece znaleźć w parafiach w naszej diecezji a można tą świece kupić w naszym biurze przy ul. Staszica, aby zapłonęła na naszym stole, by była znakiem spotkania się z bliskimi, ale także znakiem pamięci o tych, którzy pomocy potrzebują. – mówił ks. Paweł Dzierzkowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Pomysł Wigilijnej Świecy Caritas zrodził się w 1993 r. w ośrodku pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Rusinowicach. Dzięki dobrym sercom Polaków udało się w tamtym roku odbudować syryjską szkołę w Aleppo, która została zniszczona w czasie trwającej tam wojny. W tym roku część pieniędzy zostanie przeznaczona na dzieci z Wenezueli, które zostały dotknięte kryzysem humanitarnym. Od 26 lat dzięki akcji Caritas pomoc otrzymało kilka milionów dzieci w Polsce i za granicą.

Foto źródło: caritas.czest.pl