Szansa na staż

urzad_pracy_logoPoczątek roku to czas kiedy w Urzędzie Pracy pojawia się większa grupa osób bezrobotnych niż zwykle. Wiąże się to zwykle z dużo mniejszą ilością prac sezonowych oraz w wielu przypadkach wygaśnięciem czasowych umów o pracę wraz z końcem roku. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji na rynku pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie ogłosił nabór wniosków o organizacje staży dla osób do 25 oraz powyżej 50 roku życia.

– Bardzo ważna w dzisiejszych czasach jest aktywizacja osób bezrobotnych, szczególnie długotrwale bezrobotnych – zaznaczał w rozmowie z nami Piotr Krawczyk, z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie. – W tym roku bardzo szybko Ministerstwo uruchomiło środki na staże, co pozwala nam teraz na rozpoczęcie procedury przyjmowania wniosków od osób zainteresowanych. I naprawdę gorąco zachęcamy do korzystania z tej możliwości, bo taki staż do duża szansa na pracę ale też na zdobycie doświadczenia – podkreślał Piotr Krawczyk.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie aktualnie prowadzi również m.in. nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych w ramach środków z Funduszu Pracy.
Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne są na stronie internetowej www.pup.czestochowa.pl