Szpital na Parkitce: wyjątkowy kalendarz i konferencja neonatologów

Młodzi pacjenci oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie rozpoczynają pracę nad drugą edycją charytatywnego kalendarza „Misie z Parkitki”. Zeszłorocznym hitem był miś czerwcowy przypominający Świnkę Pepę. Zapewne i w tym roku najmłodsi pacjenci pozytywnie zaskoczą swoimi pomysłami, niezwykłymi rysunkami i radością ich tworzenia.

– Misie z Parkitki to nasz autorski, charytatywny projekt – mówi Anna Ginał, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. – Dochód z akcji przeznaczymy na doposażenie świetlic na oddziałach pediatrii i chirurgii dziecięcej. Nasi najmłodsi pacjenci, pod okiem nauczycielek prowadzących na co dzień zajęcia edukacyjne na oddziałach szpitalnych, zarówno przy ul. Bialskiej, jak i w placówce przy ul. PCK, oraz pod nadzorem specjalistów sprawujących opiekę medyczną, biorą udział w konkursie na najładniejszy rysunek. Dzieci malują dowolne misie, które zrodzą się w ich wyobraźni, czy też te, za którymi tęsknią, będąc w szpitalu. 12 najpiękniejszych prac ozdobi kartki wyjątkowego, charytatywnego kalendarza.

Zgodnie z ideą projektu kalendarza nie można kupić, ale można go otrzymać i wpłacić dobrowolny datek na rzecz Stowarzyszenia „Przywróćmy Dzieciom Zdrowie”.

Osoby, które chcą wesprzeć Stowarzyszenie i otrzymać kalendarz, mogą napisać wiadomość na oficjalnym profilu Szpitala na Facebooku (SzpitalParkitkaCzestochowa).

Pozostajemy jeszcze w Szpitalu na Parkitce, ponieważ oddział neonatologiczny tej placówki we współpracy ze Śląskim Oddziałem Regionalnym Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i Fundacją „Ratujmy Życie Dzieciom” organizuje 12 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie spotkanie naukowe pod hasłem: „Mały pacjent – duże potrzeby, duże możliwości”. Jak przyznaje Anna Ginał, organizacja takiej konferencji to dla Szpitala na Parkitce ogromny powód do dumy. – Najwybitniejsi neonatolodzy z całej Polski spotkają się w Częstochowie, żeby dyskutować, prezentować wyniki swoich badań i dzielić się doświadczeniami klinicznymi z zakresu pomocy najmłodszym pacjentom. Najlepsi specjaliści przedstawią najbardziej optymalne możliwości pomocy wcześniakom – dzieciom, które już na starcie są w trudniejszej sytuacji.

Podczas spotkania prelegenci wygłoszą liczne wykłady. Będą one dotyczyć m.in.: szczepień, nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodka, grypy, a także samotności dzieci, która stała się epidemią naszych czasów.

Patronat medialny nad spotkaniem naukowym „Mały pacjent – duże potrzeby, duże możliwości” objęło Radio Fiat.

Maciej Orman

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content