[TRANSMISJA NA ŻYWO] IX. Festiwal Chrześcijańskie Granie

W Dobrym Miejscu i w dobrym towarzystwie – tak można opisać tegoroczny Festiwal Chrześcijańskie Granie. IX odsłona imprezy według zapewnień organizatorów będzie festiwalem najlepszych debiutów.

Wśród wykonawców będą m.in.: laureaci konkursu Non Stop CCM organizowanego w ramach festiwalu „Bądź jak Jezus”. Mimo że wszystkie formacje reprezentują muzykę chrześcijańską, każdy niesie z sobą coś innego.

– Każdy zespół reprezentuje sobą trochę inne klimaty. To dla mnie niesamowite, że każdy chce grać na wysokim poziomie. Uważam, że często zapominane jest, że skoro występujemy i nie boimy się Pana Boga, to świadczymy o Nim – podkreślił Rafał Makieła z zespołu Sąsiedzi +.

Na festiwalu zagrają m.in. zespoły: Bądź jak Jezus oraz Sąsiedzi + z Częstochowy. Rodzima formacja chce przedstawić publiczności w Warszawie coś specjalnego.

– Jeszcze nigdy nie graliśmy takiego setu. Mamy tam ok. 25 minut muzyki i testujemy nową kolejność utworów, które zagramy. Jesteśmy bardzo ciekawi odbioru. Zaprezentujemy się z czterema utworami: z „Niebieskie powietrze”, „Wstajemy po to, by żyć”, „Nożyce” oraz „Na rozstaju” – dodał lider zespołu.

W konkursie „Debiuty” zagra w tym roku aż 4 wykonawców. Gościem specjalnym będzie HIOB, który poprowadzi Festiwal. Zakończy go natomiast śląska formacja LET HIM RUN. Festiwal odbędzie się 24 listopada w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce o godz. 15:00.

Radio Fiat objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

BNO