Ul. Korfantego – przebudowa dobiega końca

Prace budowlane przy gruntownej przebudowie ul. Korfantego na odcinku 2,5 km pomiędzy Rondem Szwejkowskiego, a Skwerem Lotników w Częstochowie wkroczyły w ostatnią już fazę.

Realizowana inwestycja obejmuje odcinek drogi z nowym uzbrojeniem i konstrukcją. O szczegółach mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, Maciej Hasik:

Jest to poprawa infrastruktury drogowej w peryferyjnej części miasta, ponieważ ta droga prowadzi do granicy miasta z gminą Olsztyn. Zyskają tu nową infrastrukturę także rowerzyści. Będąc tam na wizytacji gospodarczej wiedzieliśmy, że mieszkańcy już korzystają z tej części.

W miniony weekend zostały przeprowadzone prace, w tym położenie nawierzchni ścieralnej. Inwestycja wzbudziła jednak kontrowersje wśród pracowników jednej z firm znajdującej się przy ul. Korfantego. Dotyczą one nie ukończonego do tej pory wjazdu do ich siedziby.

Miejmy na uwadze, że jeśli cokolwiek jeszcze dzieje się na budowie, to nie jest to zakończone. Dopiero za miesiąc, bo na przełomie września i października będziemy się mogli odnieść do tego jako do inwestycji zakończonej. Wówczas trzeba będzie zmierzyć się jeszcze z jakimiś poprawkami i po nich oddać tę inwestycję do użytku. Utrudnień jest tam już mniej, bo w weekend pod pełnym zamknięciem się te prace odbywały, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to jeszcze plac budowy – komentuje Maciej Hasik.

Wartość inwestycji to około 22,5 mln zł.

KF