Ul. Łódzka – przetarg rozpoczęty

Przetarg na przebudowę ul. Łódzkiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Poleską do okolicy ronda 7. Dywizji Piechoty ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Transportu.

Ulica Łódzka, która pojawiła się w planie przebudowy na rok 2019, zgodnie z zapowiedziami będzie przebudowywana. Prace obejmą najbardziej zdewastowany odcinek od ronda 7. Dywizji Piechoty do ul. Okulickiego, który będzie budowany w zasadzie od podstaw.

Przez najbliższy czas będziemy czekać na zgłoszenia oferentów i po wyłonieniu wykonawcy będzie można podpisać umowę i przystąpić do realizacji zadania, które jest przewidziane na dwa sezony budowlane. Blisko kilometrowy odcinek drogi, który zostanie przebudowany nie tylko jeżli chodzi o konstrukcję drogi i nawierzchnię ulicy, ale także zostanie wybudowany chodnik od ulicy Poleckiej do ulicy Małopolskiej, co znacznie poprawi tam bezpieczeństwo – mówi rzecznik prasowy MZDiT, Maciej Hasik.

Zieleniec uporządkuje kwestię zieleni w ciągu ulicy. Dzięki jego powstaniu poprawi się także kwestia estetyki. Inwestycja łącznie z przebudowanym w zeszłym roku odcinkiem „kiedrzyńskim” ul. Łódzkiej pozwoli na całej długości ulicy poruszać się bezpiecznie i komfortowo.

KF