Uwaga na „wnuka”

telefon 997 - kr

Policjanci ostrzegają przed przestępcami działającymi metodą „na wnuka” lub „na policjanta”. Polegają one na oszukiwaniu starszych ludzi, poprzez np. podawania się za kogoś z rodziny, aby oddali wszystkie swoje oszczędności.

Wczoraj po południu przestępcy aż 7 razy próbowali oszukać i okraść starszych mieszkańców ulic: Sportowej, Jesiennej, Filomatów, Wyzwolenia, Pułaskiego i Bienia. W jednym przypadku byli skuteczni i 77-letnia częstochowianka straciła swoje oszczędności. Zaczęło się od telefonu „policjantki”, która kazała „zabezpieczyć” zgromadzone oszczędności poprzez przekazanie ich „kurierowi”. Przestępcy przekonali kobietę, by zrzuciła reklamówkę z pieniędzmi z okna, prosto w ręce oszusta.

Policja zaleca ostrożność i prosi, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy w podobnych sytuacjach. W chwili, gdy dzwoni telefon i ktoś podając się za policjanta lub kogoś bliskiego, prosi abyśmy niezwłocznie przekazali mu pieniądze, prawdopodobnie będzie nas chciał oszukać. Należy w takich przypadkach powiadomić prawdziwych funkcjonariuszy Policji.