Uwaga – ślisko! Wypadek na A1

Do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych doszło dziś na trasie DK1 na wysokości Wikłowa. Około godz. 8:20 na 452 km drogi w kierunku Warszawy kierowca Citroena Berlingo nie dostosował prędkości do gwałtownie pogarszających się warunków pogodowych i uderzył w pojazd jadący przed nim.

– W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. Droga była zablokowana. Policjanci zakończyli wykonywanie czynności, jednak nadal występują utrudnienia w ruchu z uwagi na powstałe korki – mówiła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Niestety, warunki atmosferyczne nie będą sprzyjać ani kierowcom, ani pieszym. Z publikowanych prognoz długoterminowych wynika, że sytuacja w najbliższych dniach nie ulegnie zmianie, dlatego częstochowska policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

– Zmienna pogoda z opadami marznącego deszczu nie ułatwia jazdy, dlatego apelujemy do kierowców o zmniejszenie prędkości i zachowanie środków szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Pieszym natomiast przypominamy, aby w trosce o własne bezpieczeństwo korzystali z przejść oraz byli ostrożni w pobliżu jezdni – apelowała Marta Kaczyńska.

Jak podaje podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie, od początku ferii na polskich drogach doszło do 652 wypadków, w których zginęło 66 osób, a 731 zostało rannych.

BNO