W jakim wieku można przystąpić do ubezpieczenia?

Produkt jakim jest ubezpieczenie na życie dla większości ludzi stanowi nie lada zagadkę – posiada określone warunki, stopy procentowe, można dzięki niemu inwestować, zyskać, oszczędzać, zabezpieczyć przyszłość, posiada wyłączenia odpowiedzialności, okres karencji. Szczególnie osobom starszym niełatwo się w tym wszystkim połapać.

Nic więc dziwnego, że od lat pokutuje pewien mit dotyczący ubezpieczeń na życie – że są to produkty wyłącznie dla osób młodych. To zdecydowanie błąd, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele dziedzin życia uległo znaczącym zmianom: zarabiamy więcej, rynek pracy ma większe możliwości, górna granica wiekowa wydłuża się, mamy większość świadomość swojego zdrowia. Podobnie rzecz tyczy się ubezpieczeń – wiek przy zakupie przestaje mieć znaczenie.

Wiek nie gra roli

Z pewnością mit dotyczący osób starszych pochodzi stąd, że dawniej wiele firm ubezpieczeniowych na życie stawiało klientom warunek w postaci badań lekarskich. W takiej sytuacji nie każdy podchodził do zakupu polisy – badania lekarskie dla wielu osób są przeżyciem dość czasochłonnym lub z różnych powodów krępującym. Z czasem ryzyko zachorowań wzrasta, przez co ubezpieczyciel zaoferuje mniej korzystne warunki umowy, co w praktyce oznaczać będzie płacenie wyższej składki.

Jeszcze do niedawna niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe kierowały swoje usługi wyłącznie do konkretnej grupy wiekowej, przez co osoby starsze mogły czuć się wykluczone. Z kolei pozostała część towarzystw oferowała polisy na życie opartych na znacznie mniej preferencyjnych warunkach – niskiej sumie ubezpieczenia czy wąskim zakresie ochrony.

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest znacznie bardziej otwarty i elastyczny. Dobre ubezpieczenie na życie nie wyklucza osób starszych. Szansę na ubezpieczenie swojej przyszłości ma naprawdę każdy. W zależności od ubezpieczyciela, jak i produktu – możliwości są dzisiaj spore. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych posiada oferty dla osób po 70-tce, czy nawet 80-tce. Istnieją oferty, które nie posiadają obowiązku badań lekarskich, a w skład ubezpieczenia wchodzi zarówno ochrona życia, jak i zdrowia.

Lepsze warunki niż dawniej

 Wiele starszych osób zastanawia się jaki jest zakres polisy na życie? Te pytanie bierze się stąd, że przez wiele wcześniejszych lat polisy na życie były dedykowane młodszej grupie wiekowej. Obecnie w zakres ubezpieczenia wchodzi m.in. ochrona zdrowia, która dla wielu osób jest nadrzędną wartością polisy na życie, co można sprawdzić w poświąconych temu zagadnieniu artykułach np. https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/jaki-jest-zakres-polisy-na-zycie-aig/61.html Niewiele osób się orientuje, ale dzisiaj ubezpieczyciel ma znacznie szerszy zakres działania. W razie konieczności ma obowiązek zorganizować nam transport medyczny, opiekę psychologa, dofinansowanie do leków nierefundowanych czy zorganizowanie w opiece nad dziećmi.

O takich formach wsparcia warto pamiętać. Umowy rozszerzające zakres ochrony są dzisiaj niezwykle popularne i oferują naprawdę wiele możliwości, z których warto korzystać. Wystarczy dobrać odpowiednie rozszerzenie, które dopasowane będzie do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Zawsze warto sprawdzić

 Skoro nie mamy fachowej wiedzy z zakresu ubezpieczeń na życie, możemy wspomóc się narzędziami, które ułatwią nam znalezienie odpowiedniej oferty.

Rynek ubezpieczeniowy jest dzisiaj pełen firm, które posiadają niezwykle dobre oferty, a nie są nam aż tak dobrze znane. Wynika to z faktu, że na polski rynek w ostatnich latach weszło wiele firm o zagranicznym kapitale, które nie zdążyły się jeszcze dobrze zareklamować. Ich oferty bywają często bardziej korzystne niż produkty firm, które są nam od lat dobrze znane.

Stąd właśnie najlepszą formą poszukiwania dobrej oferty będzie porównywanie ofert. Pomoże nam w tym porównywarka ubezpieczeniowa, dzięki której zaoszczędzimy wiele cennego czasu. Wystarczy, że wypełnimy krótką ankietę a otrzymamy w zamian listę produktów, które najbardziej spełnią nasze oczekiwania.

W ten sposób możemy dowiedzieć się o ofertach, które mogłyby umknąć naszej uwadze, a które są na przykład o wiele tańsze niż oferty, które dotychczas przeglądaliśmy. Jakość ubezpieczenia jest istotna, jednak cena również ma znaczenia – z ubezpieczycielem zazwyczaj wiążemy się na dłuższy okres czasu i w związku z tym nie warto przepłacać.