W najbliższy weekend zostanie rozegrana kolejna 5. kolejka spotkań Fortuny I ligi. Podopieczni Marka Papszuna udadzą się tym razem do Głogowa na mecz z tamtejszym Chrobrym. Pojedynek częstochowskiego lidera z zajmującym aktualnie 9. miejsce w tabeli Fortuny I ligi Chrobrym Głogów jest jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań w piątej kolejce. Oba zespoły w czwartej serii odniosły skromne ale bardzo cenne zwycięstwa. Raków wygrał  1–0 z Odrą Opole, zapewniając sobie zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania. Chrobry wygrał 1–0 na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Głogowianie wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą, a w drugiej odsłonie nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk. Dzięki temu zwycięstwu udało im się przerwać zarówno swoją serię 3 meczów bez wygranej w Fortuna I liga, jak i serię przeciwników, którzy pozostawali niepokonani od 3 spotkań w tych rozgrywkach. Kibice zwycięskiego zespołu na pewno ucieszyli się z takiego rozstrzygnięcia, ponieważ w poprzednim starciu między tymi drużynami nie udało się wyłonić zwycięzcy, a cały pojedynek zakończył się wynikiem 1:1.

W ostatnim oknie transferowym do Głogowa trafiło kilku znanych zawodników, w tym znany z boisk Ekstraklasy Marek Wasiluk (ostatnio Jagiellonia Białystok). Do zespołu przyszli także między innymi Mateusz Abramowicz i Łukasz Zejdler (obaj poprzednio grali w GKS Katowice). Z drużyną pożegnała się największa gwiazda Chrobrego, w zeszłym sezonie Nice 1 Ligi – Mateusz Machaj, który gra teraz w Jagiellonii.

W spotkaniach Rakowa z Chrobrym w tamtym sezonie padało sporo goli. Przypomnijmy, że w wyjazdowym meczu rozegranym we wrześniu Raków wygrał na wyjeździe 3-2. Bramki dla czerwono – niebieskich zdobywali: Andrzej Niewulis, Adam Czerkas i Hubert Tomalski. W rewanżu w Częstochowie rozegranym w kwietniu 2018 roku Raków uległ głogowianom 1–3.

Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Głogowie przy ulicy Wita Stwosza 3. Sędziuje Mariusz Korpalski z Torunia. Początek spotkania w sobotę 18 sierpnia o godz. 17. 45

Mecz będzie transmitowany przez stację Polsat Sport.