W weekend utrudnienia na ul. Bór

 

W związku z remontem na przejeździe kolejowym linii kolejowej nr 61 Kielce-Fosowskie w ciągu skrzyżowania z ulicą Bór w Częstochowie zakłada się całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego. Dla pojazdów (w tym także dla komunikacji autobusowej) wyznaczony został objazd ulicami Jagiellońską, Rydza-Śmigłego, Jesienną i Grzybowską. Przewidywany okres obowiązującej czasowej organizacji ruchu: od soboty 9.12.2017 r. godz. 7.00 do godz. 7.00 następnego dnia. Zostaną również zmienione trasy linii autobusowych nr 15 i 20.
Linia nr 15
na odcinku od Jagiellońskiej do Wypalanek autobusy będą kursować w obu kierunkach ulicami Jagiellońską, Rydza-Śmigłego, Jesienną i następnie przez przejazd i ulicę Grzybowską do Korkowej z pominięciem przejazdu ulicami Dojazdową i Bór.
Dla linii 15 zostaną zawieszone w obu kierunkach przystanki: MONTEX i WCZASOWA i BÓR-WYPALANKI (w kier. Kukuczki obowiązuje przystanek zastępczy przy ul. Grzybowskiej za Lewiatanem, natomiast w kier. pętli Korkowa obowiązuje przystanek zastępczy przy ul. Korkowej naprzeciwko Lewiatana). Zawieszony będzie także przystanek DOJAZDOWA w kier. Korkowej (w zamian obowiązuje przystanek przy ul. Jagiellońskiej przy wjeździe na wiadukt).
Linia nr 20
na odcinku od Jesiennej do skrzyżowania Bór-Wypalanki od przystanku MARUSARZA autobusy będą kursować w obu kierunkach ulicą Jesienną i następnie przez przejazd i ulicę Grzybowską do ul. Wypalanki z pominięciem przejazdu ulicami Jesienną, Rydza-Śmigłego, Jagiellońską, Dojazdową i Bór.
Dla linii nr 20 zostaną zawieszone w obu kierunkach przystanki: RUTKIEWICZ, RYDZA-ŚMIGŁEGO, ZIMOWA, MAKRO, DOJAZDOWA, MONTEX, WCZASOWA oraz BÓR-WYPALANKI (w zamian w kier. Korkowej i Brzezin obowiązywać będzie przystanek zastępczy przy ul. Wypalanki za skrzyż. z ulicami Bór i Korkową; w kierunku Wyczerp będzie obowiązywał przystanek zastępczy przy ul. Grzybowskiej za Lewiatanem).
Obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach na trasie objazdu.

źródło: MZDiT w Częstochowie