Wakacje w Częstochowie

Dziś pogoda na to nie wskazuje, ale od dwóch tygodni trwają już wakacje. Mieszkańcy Częstochowy oraz turyści i pielgrzymi przeżywają lipcowe dni na różne sposoby. Na Plac Biegańskiego udał się nasz reporter ks. Krzysztof Gryz, pytając przechodniów o to, w jaki sposób spędzają tegoroczne wakacje.

Mieszkańcy wykorzystują letnie dni na różne formy wypoczynku. Niezależnie od wieku lubią spędzać ten czas na świeżym powietrzu. Korzystają również z atrakcji proponowanych przez miasto. Oto niektóre z wypowiedzi zapytanych osób:

– My jako emeryci próbujemy spacerować i więcej do życia już nie potrzebujemy – powiedziała starsza pani opiekująca się wnuczką.

– Fajnie i miło wypoczywam rowerowo i spacerowo. Jeżdżę ścieżkami rowerowymi i wszędzie udaje mi się tymi ścieżkami dojechać – komentował mężczyzna jadący na rowerze.

– Ja akurat przyjechałam z poznańskiego, jestem w Częstochowie pierwszy raz, bardzo mi się podoba, zaczynam dopiero zwiedzanie – podzieliła się pierwszymi wrażeniami z miasta kobieta z kilkuletnim synem. – Bardzo czyste miasto i kulturalni kierowcy – dodała.

Nie dla wszystkich czas lipca i sierpnia to dni wolne od pracy i obowiązków.

– No… chodzimy do… pracy… – skwitował pytanie o wakacje młody mężczyzna jadący z kolegą na rowerze.

– Lato spędzam w pracy, niestety ciężko trzeba pracować  – powiedziała starsza kobieta.

Lato mija nijak, nie mam wakacji – stwierdził mężczyzna w średnim wieku.

Częstochowa to miasto, które kojarzy się najbardziej z Jasną Górą. Do Ikony Matki Bożej przybywają pielgrzymi z Polski i zagranicy.

– Spędzamy wakacje właśnie na wycieczce w Częstochowie, przyjechaliśmy specjalnie na Jasną Górę – mówili pielgrzymi Szczecina.

Jestem tutaj pierwszy dzień i bardzo mi się podoba. To, co warto zrobić w Częstochowie, to wejść na Jasną Górę – zachęcała kobieta w średnim wieku.

Po niedawnych upałach pogoda daje trochę wytchnienia, ale na pewno przyjdą jeszcze słoneczne i ciepłe dni.

KG
fot. Pixabay/pexels.com