Weekend był bezpieczny

Częstochowska policja informuje, że miniony weekend (24-25 sierpnia) na częstochowskich drogach był bezpieczny.

Policjanci odnotowali tylko dwa wypadki drogowe, na szczęście nie były one śmiertelne. O szczegółach mówi asp. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

Jedno zdarzenie miało miejsce w piątek przy ul. Dekabrystów. Tutaj kierujący pojazdem marki Honda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu pojazdowi i w skutek tego zdarzenia pasażer odniósł obrażenia i pozostał na leczeniu w szpitalu. Drugie zdarzenie również miało miejsce w piątek przy ul. Bohaterów Katynia w Częstochowie. Kierujący rowerem wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu zderzył się z jadącym w tym samym kierunku samochodem i w wyniku tego rowerzysta doznał obrażeń w postaci złamania miednicy. Pozostał na leczeniu w szpitalu.

W miniony piątek częstochowscy policjanci włączyli się w wojewódzki działania „Bezpieczny Pieszy”.

W działania zaangażowanych było 17 stróżów prawa z Częstochowy. Nałożyli oni 30 mandatów i w dwóch przypadkach zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia za wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych – dodaje Marta Kaczyńska.

Policjanci zabezpieczali także trasy przemarszów pielgrzymek, które przybyły do Częstochowy. Nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów.

KF