Weekendowe podsumowanie służb – zatrucie czadem i bójka

W miniony weekend Komenda Miejska Straży Pożarnej interweniowała 36 razy. Najwięcej zdarzeń, podczas których potrzebne było wezwanie strażaków, miało miejsce na drogach.

Jedną z groźniejszych sytuacji było zatrucie tlenkiem węgla (1 grudnia) w domu jednorodzinnym. Na temat zdarzenia mówi naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego – starszy kapitan Kamil Dzwonnik:

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie otrzymało informację o zatruciu tlenkiem węgla w budynku. Na miejsce skierowano jednostkę straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego. – oraz dodaje – Tam strażacy wykryli podwyższenie stężenia tlenku węgla. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Drogówka natomiast od piątku do niedzieli zanotowała na terenie Częstochowy i powiatu 5 wypadków oraz 44 kolizje, w których 7 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 10 kierowców, którzy stwarzali niebezpieczeństwo na drogach:

W ubiegły weekend policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i 4 osoby prowadzące samochód bez uprawnień oraz zatrzymali 2 prawa jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – podaje oficer prasowy Sabina Chyra-Giereś.

Częstochowska Straż Miejska odebrała natomiast 121 zgłoszeń, dotyczących głównie zakłócania porządku i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Operatorzy miejskiego monitoringu zaobserwowali 10 sytuacji, w których potrzebna była interwencja służb miejskich. Jedną z nich była bójka na skrzyżowaniu ulicy Wilsona i Garibaldiego.

Około godziny 2.20 operator miejskiego monitoringu zobaczył trzech bijących się mężczyzn. Strażnicy miejscy po krótkim pościgu ujęli uczestników zdarzenia. Ustalili wówczas, że jeden z nich został zaatakowany przez dwóch sprawców, których przekazali policji – informuje Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Sprawcy odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

Linda Nocoń-Ściebura