„Wstańcie, chodźmy” – bieg dla całej rodziny

Niedziela 6 października to w parafii św Stanisława Biskupa i Męczennika był dzień, umożliwiający spędzenie czasu z rodziną w nietypowy sposób. Parafia zorganizowała bowiem bieg terenowy dla rodzin z dziećmi, podczas którego uczestnicy mieli do wykonania różne zadania, związane z życiem św. Jana Pawła II. O szczegółach biegu opowiedziała jedna z organizatorek, Maja Zielińska.

– Bieg powstał z inicjatywy Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia i jest organizowany razem z nami przez Parafię św. Stanisława Biskupa i Męczennika – mówi Maja Zielińska, jedna z organizatorek. – Chcemy poprzez niego przede wszystkim szerzyć pamięć o naszym papieżu rodaku, Janie Pawle II. Nie bez powodu zresztą większość nagród jest związana właśnie z jego postacią.

Druga organizatorka Edyta Kokot zwraca szczególną uwagę na rodzinny element biegu.

– Oprócz szerzenia pamięci o Janie Pawle II, jest to także szerzenie więzi rodzinnych, które możemy umacniać w niedzielę – podkreśla Kokot. – Startują tutaj przede wszystkim rodziny, a więc rodzice z dziećmi, a jest tych rodzin czternaście i niektóre liczą sobie nawet po sześć osób, w związku z czym myślę, że jest to idealny czas na spędzenie niedzielnego popołudnia – podsumowuje organizatorka. 

Bieg odbył się na dystansie 4 kilometrów, a jego trasa przebiegała przez ogródki działkowe „Błeszno-Wzgórze” przy ul. Bienia. Nagrody główne stanowiły rodzinny wyjazd do Energylandii, voucher o wartości 100 złotych do księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście” oraz puchary i medale.

MSI

fot. MSI/Adama Kałuża